>


Prince-online.com, największe w Polskim Internecie źródło informacji o Prince'ie, Artyście Znanym Wcześniej jako Symbol, TAFKAP... Niusy prince-online, zawsze najświeższe informacje.

Redakcją niusów zajmuje się FAB.

Pomóż w poszerzaniu bazy prince-online.com! Jeżeli chciałbyś dodać niusa związanego z Prince'em skontaktuj się z prince-online.com


07 maja 2009r.:
W dniu 1 czerwca 2009r, amerykańskie wydawnictwo Amber Books, wyda książkę "Prince: in the Studio Vol. 1- 1975-1995" autorstwa Jake'a Browna, który specjalizuje się w analizie biografii muzyków.
Pozycja skupi się na rozwoju kariery Prince'a oraz latach jego największej prosperity.
Szczegóły: www.antmusic.com.


05 maja 2009r.:
Kolejna reedycja książki "The Lyrics of Prince Rogers Nelson/: A Literary Look at a Creative, Musical Poet, Philosopher, and Storyteller".
Analiza tekstów piosenek Prince'a, która może pozwolić każdemu spojrzeć na muzyka od innej strony.
Szczegóły: www.amazon.com.
Lyrics
27 kwietnia 2009r.:
Premiera nowego, nieautoryzowanego wydawnictwa pt: "Prince - The Document". DVD opowiada karierę Artysty, nie zawiera muzyki.
Szczegóły: www.hmv.com.


23 kwietnia 2009r.:
Prince wystąpił w programie "Ellen Degeneres Show".
Prince promując swoje nowe albumy występuje w tv. Po wcześniejszych występach u Jaya Leno, wystąpił u Ellen Degeneres. Z zupełnie nowym zespołem zagrał cover "Crimson 'n' Clover".
Dyskusja na FORUM.


Ellen Degeneres Show
28 marca 2009r.:
Premiera albumów LotusFlow3r, MPLSound, Elixer w sklepach sieci Target w USA.


Nad ranem czasu polskiego zakończył się ostatni z trzech występów Prince'a w programie telewizyjnym "The Tonight Show with Jay Leno". Oto dokładna lista:
25-03-2009 - "Ol' Skool Company" (album "MPLSound")
26-03-2009 - "Dreamer" (album "LotusFlow3r")
27-03-2009 - "Feel better..." (album "LotusFlow3r")


25 marca 2009r.:
Dzisiaj nad ranem o godzinie 3:07 (godzina 20:07 24 marca 2009r w Los Angeles), nastąpił prawdziwy start strony www.lotusflow3r.com.
Wnosząc opłatę 77$ otrzymujemy dostęp do wielu multimediów, ale najważniejszym z nich są trzy nowe albumy Artysty, które możemy ściągnąć z sieci. Są to:
LotusFlow3r
MPLSound
Elixer
Strona www.lotusflow3r.com
20 marca 2009r.:
Potwierdziły się krążące w internecie plotki. W dniu 28 marca 2009r, Prince zagra 3 koncerty w trzech różnych salach, by promować nadchodzące nowe albumy.
Oto szczegółowy plan:
* Nokia Theatre L.A. LIVE - start 17:30.
* Conga Room - start 20:00.
* Club Nokia - start 23:30.
Bilet do każdej z sal można nabyć w cenie 77 $.
Źródło: www.nokiatheatrelalive.com.


4 stycznia 2009r.:
W sieci pojawiła się nowa strona internetowa... Wszystko wskazuje na to, że będzie to nowa, oficjalna strona Prince'a. Szczegóły pod adresem: www.lotusflow3r.com.
Premiera w styczniu 2009r. "Oglądaj klipy, słuchaj nowych kawałków Prince'a i gości. Kupuj muzykę, bilety na koncerty i inne."
Dyskusja na FORUM.


Strona www.lotusflow3r.com
01 stycznia 2009r.:
Według amerykańskiej gazety "LA Times" rok 2009 przyniesie wiele ciekawych rzeczy dla fanów Prince'a. Przede wszystkim, Artysta planuje wydanie 3 albumów! Pierwszy z krążków ma nawiązywać do brzmienia zwanego "Minneapolis Sound", którego twórcą był Prince na przełomie lat 70. i 80. Drugi krążek pt.: "Lotus Flower" ma być albumem z utworami gitarowymi. Trzecia płyta ma być albumem spokojnym, w stylu albumów Sade, gdzie pojawi się też młoda piosenkarka Bria Valente.
Prince planuje także otwarcie nowej, interaktywnej strony w internecie.
Źródło: www.latimes.com.
18 grudnia 2008r.:
Stacja radiowa www.indie1031.com zaprezentowała dzisiaj 4 nowe, nigdy wcześniej nie publikowane utwory Prince'a. Kawałki są utrzymane w rockowym stylu, wyraźnie słyszymy gitarowe brzmienie, a Artysta śpiewa niskim głosem. Oto zaprezentowane tytuły:
1. Crimsen n Clover,
2. Colorized Mind,
3. Wall Of Berlin,
4. Forever.
Dyskusja na FORUM.


Indie 103.1 FM


18 listopada 2008r.:
Prince został pozwany przez firmę produkującą perfumy.
Firma Revelations Perfume and Cosmetics Inc. z Nowego Jorku złożyła w sądzie pozew wobec Prince'a. Firma twierdzi, że Artysta oraz jego wydawcy nie spełnili warunków umowy, w których było zapisane, że Prince ma uczestniczyć w wielu akcjach wspierających sprzedaż perfum "3121". Produkcja perfum kosztowała ok. 2,5 mln dolarów, gdy dochody ze sprzedaży osiągnęły raptem połowe tej kwoty.
Źródło: www.google.com.
3121
05 listopada 2008r.:
W środę, 26 listopada, o godz. 19:00 w gdyńskim klubie Ucho odbędzie się impreza w ramach akcji "Prince Wanted!", którą swoją obecnością uświetnią Ramona Rey i DJ Hirek Wrona.
Adres imprezy: Klub Muzyczny UCHO, ul. Św. Piotra 2, Gdynia
Do zobaczenia!!!
Prince Party, Gdynia
7 czerwca 2008r.:
7 czerwca 1858r. w Minneapolis urodził się Prince Rogers Nelson.
Wiemy, że Prince ze względu na swoją wiarę urodzin nie obchodzi, ale mimo to życzymy mu wielu lat zdrowia i setek kolejnych utworów i płyt! Dlatego też dzisiejszy dzień spędzimy w "Łodzi Kaliskiej", aby uczcić tego wielkiego artystę!
Do zobaczenia!!!
Dyskusja na FORUM.


50. urodziny Prince'a, Łódź Kaliska, Łódź
31 maja 2008r.:
Jesienią Prince wyda swoją pierwszą książkę. W związku z promocją tej pozycji zagrał prywatny koncert, na który zostali zaproszeni wydawcy, najbliźsi przyjaciele i znajomi. Jak stwierdził Leslie Rossman, jeden z gości, "było absolutnie niesamowicie".
Szczegóły: www.usatoday.com.


Prince, Festiwal Coachella
30 maja 2008r.:
Podczas występu na festiwalu Coachella Prince zagrał utwór "Creep" zespołu Radiohead. Tysiące fanów nagrało ten utwór swoimi telefonami i następnie udostępniło go w sieci w serwisie Youtube. Bardzo szybko zostały one usunięte z internetu z adnotacją, że klipy naruszyły własność NPG Records. Thom Yorke z zespołu Radiohead stwierdził, że to przecież jest ich piosenka, nie Prince'a, więc powinna być dostępna.
Cały problem rozpoczął dyskusję nad własnością cyfrowych materiałów.
Źródło: www.huffingtonpost.com.


5 maja 2008r.:
W dniu 9 września 2008 roku ukaże się na rynku multimedialna książka pt. "21 Nights", która będzie podsumowaniem kilku tygodni, które Prince spędził w hali O2. Eleganckie wydanie zawierać będzie ekskluzywne zdjęcia autorstwa Randee St. Nicholas, poezję piosenkarza oraz płytę CD z utworami na żywo, które zostały nagrane podczas aftershows w klubie Indigo.
Szczegóły: www.Simon$Shuster.com.
Dyskusja na FORUM.


21 Nights
26 kwietnia 2008r.:
Prince wystąpił podczas Festiwalu Coachella. Koncert był mieszanką hitów, coverów oraz wypełniony gościnnymi występami.

Tracklista:
01. The Bird
02. Jungle Love
03. Glamorous Life
04. Santana Medley
05. 1999
06. I Feel For U
07. Controversy
08. Little Red Corvette
09. Musicology
10. Cream
11. U Got The Look
12. Shhh
13. Anotherloverholeinyourhead
14. Creep (Radiohead)
15. The Arms Of An Angel (Sarah McLachlan)
16. 7
17. Come Together (Beatles)
18. Purple Rain
19. Let's Go Crazy


Coachella Coachella
25 kwietnia 2008r.:
Prince wystąpił w programie "The Tonight Show with Jay Leno". Artysta wraz ze swoim zespołem zagrał jeden, niepublikowany do tej pory utwór.

Fryderyk


17 kwietnia 2008r.:
Na rynku wydawniczym ukaże się kolejna pozycja poświęcona Prince'owi. Książka pt. "The Words and Music of Prince" będzie złożoną analizą muzyki i twórczości artysty oraz próbą zrozumienia dlaczego jego postać jest taka popularna w amerykańskiej po-kulturze. Autorem książki jest James Perone, który zajmuje się pisaniem o muzyce.
Szczegóły:
# Twarda oprawa: 224 strony
# Wydawca: Praeger Publishers (30 kwietnia 2008)
# Język: Angielski
# ISBN-10: 0275994740
# ISBN-13: 978-0275994747
Źródło: www.amazon.com.


Fryderyk


9 kwietnia 2008r.:
Prince wystąpił w LA w ekskluzywnym klubie "Green Door" z bardzo ciekawym, jazzowym setem. Spora część występu zagrana dla gości za zaproszeniami to covery słynnych utworów. Źródło: drfunkenberry.
Tracklista:
Chameleon
Stratus
A Case Of You
What Is Hip
Everyday People
Sing A Simple Song
Thank You
All The Critics Love U In L.A.
Satisfied/Cock-Eyed Woman
Controversy
Baby Love
Angel
Alphabet St.
Cream
U Got The Look
Honky Tonk Woman
1999
Le Freak
Foxy Lady
Peach
Purple RainPrince wystąpi podczas COACHELLA VALLEY MUSIC & ARTS FESTIVAL na Empire Polo Field w Indio, Kalifornia, USA. Festiwal będzie miałe miejsce w dniach 25 - 27 kwietnia 2008 roku. Data występu Prince'a nie jest jeszcze znana.
Źródło: www.coachella.com.


7 kwietnia 2008r.:
Podczas gali w "Fabryce Trzciny" odbyło się rozdanie Fryderyków. Prince nominowany w kategorii "Najlepszy Album Zagraniczny" nie dostał statuetki, która trafiła na ręce zespołu FOO FIGHTERS za album: "Echoes, Silence, Patience & Grace".
Źródło: www.prince-online.com.
Dyskusja na FORUM.


Fryderyk


25 lutego 2008r.:
Prince wydał przyjęcie po zakończeniu Gali rozdania Oscarów.
Impreza zaczęła się 24 lutego, tuż po zakończeniu oscarowej gali. Artysta oczywiście wystąpił, wśród gości można było zobaczyć całą galaktykę gwiazd. Prince zabronił robić jakiekolwiek zdjęcia, ale dla chcącego nic trudnego :)
Źródło: www.etonline.com.


PFU
11 lutego 2008r.:
W dniu 10 lutego (11 lutego nad ranem w Polsce) odbyła się gala rozdania Grammy Awards 2008. Prince był nominowany w dwóch kategoriach, otrzymał jedną statuetkę za Najlepsze Męskie Nagranie R&B ("Future Baby Mama" z albumu "Planet Earth").
Jest to 7 statuetka Grammy w karierze Artysty.
Prince wręczył także statuetkę Alicii Keys w kategorii Nalepsze Żeńskie Nagranie R&B, za utwór "No One."
Źródło: www.grammy.com.
Dyskusja na FORUM.
Grammy 2008 Grammy 2008
6 lutego 2008r.:
Prince został nominowany do nagrody "Fryderyk".
"Planet Earth", album wydany w 2007 roku został nominowany w kategorii "Najlepszy Album Zagraniczny". Pełna lista nominowanych w tej kategorii wygląda następująco:
FOO FIGHTERS (RCA/SonyBMG Music Entertainment): Echoes, Silence, Patience & Grace;
Norah JONES (Blue Note Records/EMI Music Poland): Not Too Late;
Roisin MURPHY (EMI UK/EMI Music Poland): Overpowered;
PRINCE (NPG Rec./SonyBMG Music Entertainment): Planet Earth;
TIMBALAND (Interscope/Universal Music Polska):Shock Value.
Rozdanie nagród będzie miało miejsce w Warszawie w dniu 7 kwietnia 2008 roku.
Źródło oraz wszystkie nominacje: www.infomuzyka.pl.
Dyskusja na FORUM.


Fryderyk


15 stycznia 2008r.:
W dniu 4 lutego ukaże się na rynku album "Controversy - A Tribute To Prince".
Płyta będzie zawierała przeboje Prince'a wykonywane przez innych artystów, oczywiście w innych aranżacjach. Poniżej tracklista:
Źródło: www.digitalspy.co.uk.

D'Angelo - "She's Always In My Hair"
Stina Nordenstam - "Purple Rain"
Blue States - "Alphabet Street"
Susanna & The Magical Orchestra - "Condition Of The Heart"
Osunlade - "Crazy You"
Hefner - "Controversy"
The Dynamics - "Girls & Boys"
Broadway Project feat. Jeb Loy Nichols - "The Ballad Of Dorothy Parker"
Hurtz with Peaches - "Sexy Dancer"
Soulwax - "Starfish & Coffee"
Rob Mello - "Critical"
LB - "The Future"
Kode 9 & Space Ape - "Sine Of The Dub"
6 grudnia 2007r.:
Ogłoszono nominacje do nagród Grammy 2008. Poniżej dwie kategorie, w których został nominowany Prince:
Kategoria 24
Najlepsze Męskie Nagranie R&B (Nagranie Solowe. Single lub Ścieżki)
Best Male R&B Vocal Performance (For a solo vocal performance. Singles or Tracks only.)

* Woman, Raheem DeVaughn, [Jive Records]
* B.U.D.D.Y., Musiq Soulchild, Track from: Luvanmusiq, [Atlantic Records]
* Because Of You, Ne-Yo, [Def Jam Recordings]
* Future Baby Mama, Prince, Track from: Planet Earth, [Columbia/NPG Records]
* Please Don't Go, Tank, Track from: Sex, Love & Pain, [Blackground/Universal Motown]

Kategoria 84
Najlepszy Utwór Napisany Do Filmu, Telewizji lub Innych Mediów Wizualnych (Nagroda dla autora. Utwór (muzyka i tekst) napisany specjalnie dla filmu, telewizji lub innych mediów wizualnych, który ukazał się po raz pierwszy w roku nominacji. (Imię wykonawcy znajduje się w nawiasie). Tylko single lub ścieżki)
Best Song Written For Motion Picture, Television Or Other Visual Media (A Songwriter(s) award. For a song (melody & lyrics) written specifically for a motion picture, television or other visual media, and released for the first time during the Eligibility Year. (Artist names appear in parentheses.) Singles or Tracks only.)

* Falling Slowly (Z filmu Once), Glen Hansard & Marketa Irglova, autorzy (Glen Hansard & Marketa Irglova), Utwór z: Once, [Canvasback/Columbia/Sony Music Soundtrax; Wydawca: Copyright Control]
* Guaranteed (Z filmu Into The Wild), Eddie Vedder, songwriter (Eddie Vedder), Utwór z: Into The Wild, [J Records; Publisher: Monkey Wrench]
* Love You I Do (Z filmu Dreamgirls), Siedah Garrett & Henry Krieger, autorzy (Jennifer Hudson), Utwór z: Dreamgirls, [Music World Music/Sony Urban Music/Columbia/Sony Music Soundtrax; Wydawca: Miroku Music/Williamson Music/Black, Chick Music Publishing, SKG Songs]
* The Song Of The Heart (Z filmu Happy Feet: Tupot małych stóp), Prince Rogers Nelson, autor (Prince), Utwór z: Happy Feet, [Warner Sunset/Atlantic; Wydawca: Controversy Music/Universal Music Corp.]
* You Know My Name (Z filmu Casino Royale), David Arnold & Chris Cornell, autorzy (Chris Cornell), Utwór z: Carry On, [Suretone/Interscope Records; Wydawca: Disappearing One/EMI April Music/UA Music/New Columbia Pictures Music, Thrust/Magnum Music/Bucks Music/United Lion Music/Colpix Music].

Źródło: www.grammy.com.
Dyskusja na FORUM.


16 listopada 2007r.:
Magazyn "Billboard" przyznał nagrody Billboard Touring Awards 2007. Prince dostał nagrodę Top Boxscore, za największy dochód z trasy koncertowej, dzięki wyprzedanym 21 koncertom w Londynie.
Źródło: www.billboard.com.


PFU
8 listopada 2007r.:
Prince podjął rozmowy z "Prince Fans United" (PFU). Jednocześnie udostępnił nowy utwór "PFUnk" dostępny na stronie PFU, specjalnie, by umilić fanom oczekiwanie na werdykt rozmów.
Dyskusja na FORUM.


PFU
5 listopada 2007r.:
Prince został postawiony przed zmasowaną ofensywą fanów. Największe strony fanowskie w internecie postanowiły połączyć siły, by walczyć z "maniakalną kontrolą" Prince'a. Akcja zorganizowana została pod hasłem "Prince Fans United" (PFU).
Szczegóły: HQ oraz PFU.
Dyskusja na FORUM.


PFU


3 listopada 2007r.:
Brytyjska gazeta Telegraph opublikowała listę "Top 100 living geniuses" (100 najlepszych geniuszy, którzy żyją na świecie). Prince uplasował się w/g ankieterów na 32 miejscu.
Źródło: www.telegraph.co.uk.
Dyskusja na FORUM.


31 października 2007r.:
Video do utworu "Somewhere here on Earth" ujrzy wkrótce światło dzienne.
Klip jest piękną wizualizacją artysty i piosenki, która łączy miłość, ból i szczerość. Zajawka oraz więcej szczegółów pod adresem www.rushes.co.uk. UWAGA! Wbrew temu co jest napisane klip był kręcy w Czeskiej Pradze.


28 października 2007r.:
Nadal nie wiemy jaka tajemnica kryje się za utworem "Chelsea Rogers" z albumu "Planet Earth", ale mimo to warto zobaczyć klip do utworu, który został zaprezentowany na stronie www.chelsearodgers.com lub na stronie www.3121.com. Może wszystko stanie się jasne?


2 października 2007r.:
Wydawcy magazynu "Rolling Stone" poprosili czytelników o wybór najlepszych muzyków, którzy nie znaleźli się liście "100 Najlepszych Gitarzystów Wszechczasów". Zwycięzcą został Prince. Na pozostałych miejscach uplasowali się: Kurt Cobain, Neil Young, George Harrison, Ace Frehley.
Źródło: www.contactmusic.com.


23 września 2007r.:
Brytyjska gazeta "Observer" dołączy do niedzielnego wydania koncertową klasykę na dvd. Jedną z płyt do wyboru będzie koncert "Sign O' The Times" z 1987 roku w wykonaniu Prince'a.
Źródło: www.observer.co.uk.


21 września 2007r.:
Prince zaprezentował na stronie www.3121.com swój występ z Londynu. Możemy zobaczyć: Joy in Repetition, Anotherloverholenyohead, Peach. Klip będzie dostępny tylko przez 21 dni!!!
Dyskusja na FORUM: FORUM.


3121


20 września 2007r.:
W piątek 21 września, podczas finałowego koncertu w hali O2, stacja Sky News przeprowadzi na żywo transmisję dwóch utworów, ktore zaprezentuje Prince. Transmisja będzie miała miejsce w telewizji i internecie między godziną 20.30 a 21.00 czasu londyńskiego.
Źródło: www.sky.com.


19 września 2007r.:
Prince niespodziewanie wystąpił w na pokazie brytyjskiego projektanta Matthew Williamsona, podczas Londyńskiego Tygodnia Mody.
Koncert był tajemnicą. Pokaz rozpoczął się od utworu artysty, który zaczął płynąć z głośników. Jako że nie jest to nic dziwnego, nikt nie oczekiwał niespodzianki. Dwie modelki, które wyszły na wybieg nagle zaczęły tańczyć, a Prince pojawił się zaraz za nimi ze swoją gitarą i zaczął prezentować utwór ze swojej najnowszej płyty. Występ został nagrodzony wielkim aplauzem przez śmietankę towarzystwa zebraną na pokazie. Warto dodać, że Prince pojawił się na Gali z The Twinz i... Chelsea Rogers.
Źródło: www.yahoo.com.
LFW LFW
14 września 2007r.:
"Planet Earth" według sprzedaży z okresu 3 - 9 września na ostatnim, 50 miejscu listy OLiS.
Źródło: www.olis.pl.


24 sierpnia 2007r.:
"Planet Earth" według sprzedaży z okresu 13 - 19 sierpnia na miejscu 27 listy OLiS.
Źródło: www.olis.pl.


OLIS
17 sierpnia 2007r.:
"Planet Earth" według sprzedaży z okresu 6 - 12 sierpnia na miejscu 19 listy OLiS.
Źródło: www.olis.pl.


10 sierpnia 2007r.:
"Planet Earth" według sprzedaży z okresu 30 lipca - 5 sierpnia na miejscu 16 listy OLiS.
Źródło: www.olis.pl.


OLIS
3 sierpnia 2007r.:
"Planet Earth" w drugim tygodniu sprzedaży (23 lipca - 29 lipca) awansowała na miejsce 18-te listy OLiS.
Źródło: www.olis.pl.


30 lipca 2007r.:
"Planet Earth" debiutuje na liście OLiS na miejscu 39.
Źródło: www.olis.pl.


OLIS
23 lipca 2007r.:
Premiera albumu Planet Earth w Polsce. Szczegóły w dyskografii oraz na FORUM.
Planet Earth
21 lipca 2007r.:
KONKURS www.prince-online.com
Z okazji premiery albumu "Planet Earth" ogłaszamy konkurs, w którym można wygrać egzemplarz promocyjnego singla "Guitar". Singiel jest nie do kupienia w sklepach, był dostępny tylko dla stacji radiowych i na pewno ucieszy każdego kolekcjonera!
Aby zostać posiadaczem singla należy odpowiedzieć na 3 pytania związane z Prince'em:
1.Podaj dokładny adres Paisley Park (ulica, numer, kod, miejscowość, kraj)?
2.Za jaki utwór Prince dostał Złoty Glob w 2006 roku?
3."9, 9, 8, 8, 11, 9, 9, ?" Jaka liczba powinna zastąpić znak zapytania?
Konkurs jest tylko dla użytkowników zarejestrowanych na naszej stronie. Odpowiedzi proszę przesyłać do mnie na forum poprzez PM: FAB.
Zwycięzca zostanie wylosowany spośród użytkowników, którzy przyślą prawidłowe odpowiedzi do dnia 10 sierpnia 2007 roku. W wypadku braku poprawnych odpowiedzi na wszystkie pytania, zwycięzcą zostanie użytkownik z największą liczbą prawidłowych odpowiedzi.
Nagroda dla zwycięzcy dzięki Sony/BMG oraz Hirkowi.
Dyskusja na FORUM.


Guitar
17 lipca 2007r.:
Prince wystąpił podczas jazzowego festiwalu w Montreux. Artysta wystąpił w Auditorium Stravinsky jako festiwalowa niespodzianka.


15 lipca 2007r.:
Czytelnicy gazety "Mail on sunday" otrzymali płytę "Planet Earth" za darmo.


12 lipca 2007r.:
Prince ogłosił, że po każdym koncercie O2 odbędzie się aftershow. Podczas każdego z 21 koncertów, które odbędą sie w klubie Indigo, wystąpi zespół NPG. Prince pojawi się losowo podczas niektórych występów.
Źródło: mtv.
Dyskusja na FORUM.


Prince
29 czerwca 2007r.:
Prince zrezygnował z dystrybucji albumu "Planet Earth" w Wielkiej Brytanii w tradycyjny sposób... album będzie dołączony do dziennika Mail-On-Sunday. Szczegóły poznamy w najbliższą niedzielę 1 lipca.
Przypominam, że album będzie także dołączony do każdego biletu zakupionego na koncert w Londynie w sierpniu i wrześniu 2007 roku.
Dyskusja na FORUM.

Planet Earth
Prince wystąpi prawdopodobnie podczas jazzowego festiwalu w Montreux.
Według na razie nie potwierdzonych doniesień, Artysta ma wystąpić w Auditorium Stravinsky jako niespodzianka w dniu 17 lipca 2007 roku.
Oficjalna strona festiwalu: www.montreuxjazz.com.
Dyskusja na FORUM.


24 czerwca 2007r.:
W drugiej połowie maja gazeta LA-Times poinformowała, że Prince zamierza przenieść działalność Klubu "3121" z Las Vegas do Los Angeles. W dniu wczorajszym te informacje się potwierdziły i Artysta rozpoczął siedmiotygodniowe występy w Hotelu Roosvelt. Osoby chcące zobaczyć Prince'a muszą być gotowe na spory wydatek, bilety kosztują 3120,00 dolarów.


17 czerwca 2007r.:
W dniu 16 czerwca 2007 roku, Prince wystąpił na urodzinach rosyjskiego biznesmana. Występ miał miejsce w miejscowości St-Jean Cap Ferrat, południowa Francja, a jubilat musiał zapłacić 2 mln dolarów, żeby Artysta pojawił się na uroczystości.


Nicea, 17 czerwca 2007
11 czerwca 2007r.:
Strona www.earthtimes.org potwierdziła, że zostanie wydany album "Planet Earth".
Prince powrócił do wytwórni Columbia Records ze swoim nowym albumem "Planet Earth", który ukaże się w sklepach 16 lipca 2007 roku. Pierwszy singiel "Guitar" zostanie zaprezentowany stacjom radiowym w dniu 11 czerwca 2007 roku. Artyście będą towarzyszyć Wendy i Lisa, które współpracowały z Prince'em w latach 80-tych.
Dyskusja na FORUM.

Planet Earth
Prince ogłosił pozostałe 6 terminów koncertów w hali O2.
Pierwsze 15 terminów zostało już wyprzedanych. Nowe koncerty będą miały miejsce: 24,25 sierpnia oraz 6,16,20 i 21 września. Bilety zostaną udostępnione do sprzedaży na stronie www.ticketmaster.co.uk w piątek 15 czerwca o godzinie 9.00 czasu londyńskiego (10.00 w Polsce).
Pełna list koncertów w Londynie wygląda następująco:
sierpień: 1,3,4,7,10,11,14,17,18,24,25,28,31
wrzesień: 1,6,9,12,13,16,20,21.
Źródło: NME.
Dyskusja na FORUM.


2 czerwca 2007r.:
W dniu 1 czerwca Prince oraz Sheila E. i Grupo Fantasmo wystąpili na gali wręczenia nagród ALMA (American Latin Media Arts).
Dyskusja na FORUM.


ALMA Awards ALMA Awards
31 maja 2007r.:
Prince oraz firma Verizon Wireless poinformowali, że połączyli siły by zrewolucjonizować rynek muzyczny.
Verizon Wireless umożliwia od dziś ściąganie nowego singla Prince'a na telefony komórkowe w postaci pliku video. Singlem jest utwór "Guitar", który promuje nowy album studyjny "Planet Earth". Taka współpraca jest precedensem w showbiznesie.
Fragmenty teledysku można zobaczyć TUTAJ.
Źródło i szczegóły: www.finanznachrichten.de.
Dyskusja na FORUM.


teledysk Guitar teledysk Guitar
29 maja 2007r.:
Potwierdziły się informacje, że 7 lipca 2007 roku Prince wystąpi w rodzinnym Minneapolis.
Według doniesień, Prince zagra w tym dniu dwa koncerty, najpierw w hali Target Center a następnie na 8 piętrze sklepu Macey, gdzie równocześnie będzie promował linię kosmetyków "3121".
Źródło i dokładniejsze informacje: www.startribune.com.
Bilety do Target Center można kupić TUTAJ.
Dyskusja na FORUM: kosmetyki 3121, 7 lipca 2007.


Superbowl


18 maja 2007r.:
Internetowa strona gazety Wall Street Journal www.wsj.com poinformowała, że w lipcu tego roku we East Hampton w stanie Nowy Jork, USA, odbędzie się seria pięciu koncertów pod nazwą "Social". Bilet wstępu kosztuje 15 tyś. dolarów!!! i upoważnia do wejścia na wszystkie koncerty, nie ma możliwości kupienia wejściówek osobno.
Przed publicznością wystąpią: Prince, Billy Joel, Dave Matthews, Tom Petty oraz James Taylor.
Dyskusja na FORUM.


3121 London @ Koko, 10-05-2007
10 maja 2007r.:
Strona www.3121.com inoformuje, że Klub 3121 London otwiera swoje podwoje w klubie Koko.
Impreza będzie miała miejsce w dzisiejszy czwartek, 10 maja w dzielnicy Camden. Drzwi klubu zostaną otwarte o godzinie 21 czasu londyńskiego i będę otwarte do ostatniego klienta. Bilety będą udostępnione do sprzedaży o godzinie 10 rano (dzisiaj), cena 31,21 funtów + opłaty za rezerwację. Bilety można kupić na stronie www.ticketmaster.co.uk. Zapraszamy!
Dyskusja na FORUM.


3121 London @ Koko, 10-05-2007
8 maja 2007r.:
Prince zorganizował dziś konferencję prasową w Londynie, podczas której poinformował, że latem zagra 21 koncertów w Londynie i będą to jedyne jego występy w Europie w tym roku.
Jednocześnie będzie to początek trasy koncertowej "Earth Tour", która rozpocznie się od siedmiu koncertów zorganizowanych przez sieć komórkową O2 w dniach: 1 (środa), 3 (piątek), 4 (sobota), 7 (wtorek), 10 (piątek), 11 (sobota), 14 (wtorek) sierpnia. Bilety kosztują 31,21 funtów i można je będzie kupować TUTAJ od czwartku (dla użytkowników sieci O2 przy pomocy otrzymanego kodu) lub od piątku dla wszystkich pozostałych. W cenę biletu wliczona jest nowa płyta, którą otrzyma się podczas koncertu.
Więcej szczegółów: www.3121.com.
Źródło: www.bbc.uk.
Dyskusja na FORUM.


Konferencja Prasowa 8-05-2007 Konferencja Prasowa 8-05-2007
5 maja 2007r.:
Prince zagra siedem koncertów w Londynie pomiędzy 1 a 14 sierpnia 2007 roku. Organizatorem występów jest brytyjska sieć komórkowa O2 i jej klienci będą mieć szansę na kupienie biletów przed innymi chętnymi, wystarczy wysłać smsa z tej sieci o treści "PRINCE" pod numer 2020. Na stronie www.capitalradio.com, która poinformowała o całym wydarzeniu, można także wziąć udział w konkursie i wygrać 2 bilety na koncert. Koncerty będą miały miejsce w nowym klubie O2 w dzielnicy Greenwich.
Dyskusja na FORUM.


17 kwietnia 2007r.:
Prince wystąpi na gali wręczenia nagród ALMA (American Latin Media Arts) w dniu 1 czerwca 2007 roku. Gala będzie wyemitowana w telewizji w dniu 5 czerwca. Poza tym na scenie pojawią się między innymi następujące gwiazdy: Jessica Alba, Andy Garcia, George Lopez, Mario Lopez, Los Lonely Boys, Carlos Mencia i Eva Mendes. Ceremonię poprowadzi gwiazda serialu "Desperate Housewives" Eva Longoria.
Źródło: www.almaawards.com.


2 marca 2007r.:
Prince został uhonorowany nagrodą dla najlepszego męskiego artysty (Outstanding Male Artist) podczas gali NAACP Image Awards organizowanej przez Krajowe Stowarzyszenie Postępu Ludzi Kolorowych (NAACP).
Pozostali artyści nominowani w tej kategorii to: Lionel Ritchie, Chris Brown, Jay-Z i John Legend. Źródło: www.naacpimageawards.net.
Dyskusja na FORUM.


NAACP Image Awards 2007, Outstanding Male Artist NAACP Image Awards 2007, Outstanding Male Artist
12 lutego 2007r.:
W nocy wręczono nagrody Grammy. Prince był nominowany w 5 kategoriach, pojawił się na gali, zapowiedział jeden z występów i nie dostał żadnej statuetki. Co ciekawe, na widowni siedział obok Tamar.
Źródło: www.grammy.com.
Dyskusja na FORUM.


Grammy Awards, 11 lutego 2007
5 lutego 2007r.:
W dniu 4 lutego o godzinie 18.00 (godzina 0.00 czasu polskiego) ruszył wielki spektakl - Super Bowl. Podczas przerwy wystąpił Prince, który zagrał Let's go crazy, Baby I'm a star, Proud mary (zespołu Creedence Clearwater Revival), All along the watchtower/Best of U, Purple rain. Show, które odbyło się w strugach deszczu, trwało 12 minut i miało miejsce na scenie w kształcie "prince'owego" symbolu.
ZOBACZ: Prince podczas Super Bowl: VIDEO.
Dyskusja na FORUM.


Scena Scena
3 lutego 2007r.:
O godzinie 3 rano (czyli 2 lutego czasu amerykańskiego) na stronie www.3121.com udostępniono nowy utwór Prince'a "Guitar". Piosenka jest dostępna do ściągnięcia w formacie mp3 w jakości 192kbps. Cena 1,99 $.
Dyskusja na FORUM.


1 lutego 2007r.:
Stacja CBS4 poinformowała, że w środę 31 stycznia, w ramach przygotowania występu na Super Bowl Prince dał koncert w Hollywood w Hotelu Seminole Hard Rock. Ceny biletów były trzycyfrowe. W nocy odbyło się afterparty, gdzie wejście kosztowało 20 dolarów i podobno Prince także się pojawił.
CBS4 pokazało też przygotowania do koncertu, który Prince da 4 lutego w przerwie meczu... scena, na której pojawi się artysta wygląda bardzo znajomo...
Dyskusja na FORUM.


Scena Scena
29 stycznia 2007r.:
Rozpoczął się niezwykły tydzień przed niedzielnym występem Prince'a na Super Bowl. Na stronie www.3121.com pojawiła się reklama, że w piątek 2 lutego 2007 roku będzie można ściągnąć ze strony nowy utwór pt. "Guitar".
Jednocześnie Prince przesłał do radia utwór "All Along The Watchtower/Best Of U", który został puszczony podczas audycji porannej Howarda Sterna. Jest to połączenie dwóch coverów: "All Along The Watchtower" Boba Dylana i "Best Of U" Foo Fighters, utrzymany w mocno rockowym klimacie.
Dyskusja na FORUM.


Guitar, 2 lutego 2007
24 stycznia 2007r.:
Nie zdąrzyłeś kupić biletu na Superbowl? Jest szansa by się tam dostać mimo wszystko!. TUTAJ możesz zgłosić siebie i swoją grupę (minimum 10 osób) jako wolontariuszy, którzy stworzą widowisko podczas przerwy meczu Superbowl. Gdy już zgłosisz swoją grupę, pamiętaj, że musicie się pojawić już na pierwszej próbie w piątek 26 stycznia 2007 roku na stadionie Delfinów. Pamiętaj, że w czasie przerwy wystąpi Prince i tym samym zyskasz możliwość zobaczenia go!
Źródło: www.cbs4.org.

Superbowl


19 stycznia 2007r.:
W klubie Paradiso w Amsterdamie odbylo sie Purple Party zorganizowane przez holenderską stronę It ain't over. Impreza rozpoczęła się o 24. Zabawa była przednia, ubaw do rana przy muzyce Prince'a miksowanej przez DJ'ów Phil'a Horneman'a, Simon'a Little i VJ Supreme Cuisine. Żałujcie, ze Was tam nie było, Holendrzy wiedzą, jak rozkręcić imprezę z purpurą w tle.
Źródło: prince-online
Dodała Ola
Więcej informacji na forum.

15 stycznia 2007r.:
Prince dostał Złoty Glob za utwór "The Song Of The Heart" z filmu "Happy Feet" w kategorii "najlepsza piosenka filmowa", ale nie pojawił się na scenie by przyjąć nagrodę.
Źródło: www.hfpa.org.
ZOBACZ: Prince na gali Golden Globe: VIDEO.
Dyskusja na FORUM.


Złoty Glob


10 stycznia 2007r.:
W dniu 2 marca 2007 roku zostaną wręczone 38 NAACP Image Awards, które przyznaje się za rozwój sztuki na polu telewizji, literatury, filmu i muzyki.
W dniu 9 stycznia ogłoszono nominacje. Prince został nominowany w kategoriach: "Outstanding Male Artist" i "Outstanding Music Video".
Źródło: www.naacpimageawards.com.


25 grudnia 2006r.:
Dziś o godzinie 1.45 czasu polskiego odszedł od nas wielki człowiek, James Brown nigdy już nie zachwyci nas swoją energią.
"Godfather of Soul" - Ojciec Chrzestny Soul'u, który zrewolucjonizował muzykę, stał się twórcą podwalin muzyki rap, funk i disco, zmarł w wieku 73 lat. Jak poinformował jego agent, artysta został przewieziony do szpitala Emory Crawford Long w Atlancie w niedzielę z objawami zapalenia płuc. Lekarze stwierdzili zgon nad ranem czasu polskiego, jednak wciąż nie wiadomo, jaka była jego dokładna przyczyna. RIP.
Dyskusja na FORUM.


James Brown James Brown
24 grudnia 2006r.:
Holenderska strona www.itaintover.org zamierza rozdać purpurowe płyty winylowe z singlem "Black Sweat" i "Beautiful Loved and blessed".
Pełne zasady uczestnictwa na FORUM.


Prince
21 grudnia 2006r.:
Wiosną 2007 roku ukaże się składanka "A Tribute to Joni Mitchell", na której znajdzie się utwór w wykonaniu Prince'a "A Case Of U". Będzie to wersja dostępna wcześniej na albumie "One Nite Alone" wydanym przez Prince'a.
Płyta będzie hołdem dla Joni Mitchell, której twórczość zachwyca kolejne pokolenia i wiele jej utworów doczekało się adaptacji przez inne, wielkie gwiazdy. Artystka pracuje aktualnie nad nowym albumem. Pełna lista utworów i wykonawców: "Free Man in Paris" - Sufjan Stevens; "Boho Dance" - Bjork; "Dreamland" - Caetano Veloso; "Don't Interrupt the Sorrow" - Brad Mehldau; "For the Roses" -assandra Wilson; "A Case of U" - Prince; "Blue" - Sarah McLachlan; "Ladies of the Canyon" - Annie Lennox; "Magdalena Laundries" - Emmylou Harris; "Edith and the Kingpin" - Elvis Costello; "Help Me" - k.d. lang; "River" - James Taylor.
Źródło: www.billboard.com.
Joni Mitchell


19 grudnia 2006r.:
Na stronie www.3121.com ruszył Internetowy magazyn "3121".
W pierszym numerze znajdziemy wywiady z następującymi osobami: Morris Hayes, Lena Morgan (szefowa kuchni klubu "3121") oraz The Twinz.
Prince
14 grudnia 2006r.:
Na konferencji prasowej w Los Angeles ogłoszono nominacje do nagród Golden Globe. Prince a dokładniej napisana przez niego na potrzeby filmu "Happy Feet" piosenka "The Song Of The Heart", została nominowana w kategorii Najlepszy Utwór (Best Original Song). Konkurentami do statuetki będą: "A Father's Way" (tekst i muzyka: Seal i Christopher Bruce) z filmu "The Pursuit of Happyness"; "Listen" (Henry Krieger, Anne Preven, Scott Cutler i Beyoncé Knowles) z filmu "Dreamgirls"; "Never Gonna Break My Faith" (Bryan Adams, Eliot Kennedy i Andrea Remandaz) filmu "Bobby"; "Try Not to Remember" (Sheryl Crow) z filmu "Home of the Brave".
Źródło oraz wszystkie nominacje: www.hfpa.com.
Dyskusja na FORUM.


Złoty Glob


13 grudnia 2006r.:
Strona www.3121.com zaprasza do spędzenia Sylwestra w klubie "3121".
Pierwsze 100 par może wykupić wejściówkę VIP-owską w cenie 1000 dolarów USA od osoby. W zamian otrzymają rezerwację stolika, obiad w klubowej restauracji oraz butelkę szampana. Poza tym można dostać się do klubu na zasadach standardowych, cena biletu 312,10 dolarów. Wszyscy goście będą świadkami specjalnego, sylwestrowego koncertu Prince'a w nocy z 31 grudnia na 1 stycznia. Bilety można rezerwować pod amerykańskim nr telefonu: 702-777-7776.
Dyskusja na FORUM.


Sylwester 3121 Sylwester 3121
10 grudnia 2006r.:
Oficjalnie potwierdzono, że 4 lutego 2007 roku Prince wystąpi podczas meczu Superbowl. Artysta pojawi się na scenie w przerwie meczu na stadionie Delfinów z Miami.
Źródło: www.centredaily.com.
ZOBACZ: Reklama występu Prince'a na Superbowl: Superbowl,
CBS.
Dyskusja na FORUM.


Reklama Superbowl
7 grudnia 2006r.:
Prince został nominowany w pięciu kategoriach do nagrody Grammy:
-Najlepszy Wokal Męski R&B (Best Male R&B Vocal Performance) - "Black Sweat";
-Najlepsza Piosenka R&B (Best R&B Song) - "Black Sweat";
-Najlepsze Wykonanie Alternatywne (Best Urban/Alternative Performance) - "3121" (utwór);
-Najlepszy Album R&B (Best R&B Album) - "3121" (album);
-Najlepsze Wykonanie R&B Przez Duet Lub Grupę (Best R&B Performance by a Duo or Group) - "Beautiful Loved and Blessed".
Gala 49 nagród Grammy będzie miała miejsce 11 lutego 2007 roku w Staples Center w Los Angeles.
Źródło oraz wszystkie nominacje: www.grammy.com.
Dyskusja na FORUM.


1 grudnia 2006r.:
W polskich kinach premiera filmu "Happy Feet. Tupot Małych Stóp".
Na ekranach możemy śledzić przygody pingwina Mambo, który w przeciwieństwie do swoich bliskich nie potrafi śpiewać przez co zostaje odrzucony ze swojego środowiska. W filmie pojawiają się dwa utwory Prince'a: "Kiss", cover wykonany przez Nicole Kidman i Hugh Jackmana oraz "The Song Of The Heart".
Zapraszamy do kin!
Źródło: www.stopklatka.pl.
Oficjalna strona filmu w Polsce: www.happyfeet.pl.
Dyskusja na FORUM.


fotomontaż
18 listopada 2006r.:
Prince grozi pozwem sądowym stronie www.housequake.com.
Administratorzy międzynarodowej strony fanowskiej poświęconej Prince'owi dostali maila od prawników z Paisly Park, że HQ ma usunąć fotomontaż, na którym można zobaczyć Prince'a i Elvisa Presleya (ikonę Las Vegas) jak podają sobie ręce lub właściciele zostaną pozwani do sądu. Według przesłanego listu, owe zdjęcie jest fałszerstwem i szkaluje "Pana Prince'a".
Po prawej powód zamieszania... ciekawe, czy ktoś się przyczepi teraz do nas.
Dyskusja na FORUM.


fotomontaż
14 listopada 2006r.:
Prince został wprowadzony do Muzycznej Sali Sław Zjednoczonego Królestwa. Artysta pojawił się osobiście na gali, wygłosił krótką mowę, ale niestety nie wystąpił. Pojawiły się informacje, że Prince może zagrać aftershow w Cafe De Paris, ale ostatecznie okazało się, że to plotka.
ZOBACZ: Prince akceptuje przyjęcie do Sali Sław: UKMHOF.
Dyskusja na FORUM.


UKMHOF UKMHOF
13 listopada 2006r.:
Prince rozpoczął swoje występy w klubie "3121", gdzie W piątkowy i sobotni wieczór (10 i 11 listopada 2006) pojawił się ze swoim zespołem scenie.
10 listopada: występ trwał blisko 2 godziny, Prince pojawił się na scenie 20 minut po godzinie 12 i zagrał: Spirituality (Sexuality), Johnny Be Good, Lolita, Black Sweat, U Got the Look, Anotherloveholenyohead, If I Was Your Girlfriend, Shhh, Cream, Musicology, Joy in Repetition, Fury, Pink Cashmere, 7, 17 Days (sam zespół bez Prince'a), oraz na bis Purple Rain i Let's Go Crazy.
11 listopada: występ trwał około 100 minut. Lista utworów identyczna z poprzednim wieczorem z wyjątkiem tego, że Prince dodał "Around The World In A Day" a na bis zagrał "Get On The Boat".

Klubowe występy Prince'a szeroko są komentowane przez media, nawet przez najbardziej poczytne i opiniotwórcze tytuły. Zapraszam do lektury artykułu z New_York_Times'a.
Dyskusja na FORUM.


Wejście do Klubu 3121 Prince w Las Vegas, 10-11-2006
9 listopada 2006r.:
Wieczorem 8 listopada 2006 roku (środa), Prince pojawił się w klubie "3121" w Las Vegas i oficjalnie go otworzył.
Prince zagrał mały set, na który złożyły się dwa instrumentalne utwory gitarowe (według innych doniesień było to "Fury" i "Let's Go Crazy") oraz "Purple Rain" - hit dzięki, któremu stał się mega gwiazdą. Następnie ubrany na brzoskwiniowo Artysta stwierdził: "Lubię Las Vegas" i zszedł ze sceny.
Źródło: www.yahoo.com.
Bilety można rezerwować na www.3121.com.
Dyskusja na FORUM.


Klub 3121, Las Vegas
7 listopada 2006r.:
Oficjalnie potwierdziły się plotki, że Prince zostanie wprowadzony do Muzycznej Sali Sław Zjednoczonego Królestwa.
Gala będzie miała miejsce 14 listpada 2006 roku w Pałacu Alexandra w Londynie, Prince pojawi się osobiście, niestety na razie nie wiadomo czy również zaprezentuje swoje możliwości przed zebranymi gośćmi.
Poza Prince'em w poczet Sław zostaną wprowadzeni: Brian Wilson, Dusty Springfield, Led Zeppelin, Rod Stewart, Bon Jovi i James Brown.
Źródło: www.channel4.com.
Dyskusja na FORUM.

1
31 października 2006r.:
Po miesiącach spekulacji otwarcie klubu 3121 stało się faktem. W dniu 10 listopada, klub otworzy swoje podwoje na terenie hotelu Rio w Las Vegas. Odwiedzający mogą się spodziewać:
środy: "Prince Przedstawia", różni artyści (przyjaciele Prince'a i specjalni goście). Ceny biletów zaczynają się od 31.21 $.
czwartki: "3121. Latynoskie Noce". Bilety: 31.21 $.
piątki i soboty: "Prince Live". Bilety: 125 $.
Bilety dostępne w kasach hotelu Rio lub poprzez serwis www.ticketmaster.com.
Imprezy startują o godzinie 22. Wejście tylko od 21 lat. Obowiązuje zakaz wnoszenia sprzętu elektronicznego, który może rejestrować obraz lub dźwięk, zakaz palenia, zakaz wnoszenia napojów i jedzenia z zewnątrz. Obowiązują stroje wieczorowe (nie wolno mieć dżinsów, t-shirt'ów,czapek, itd).
Kuchnia 3121 będzie otwarta codziennie od godziny 17, menu stworzył Szef Len Morgan.
Źródło: www.fivehundybymidnight.com.
Dyskusja na FORUM.

29 października 2006r.:
Na stronie www.happyfeetsoundtrack.com można posłuchać fragmentów wszystkich utworów ścieżki dźwiękowej do filmu "Tupot małych stóp" (Happy Feet).
Premiera filmu w Polsce w dniu 1 grudnia 2006 roku.
Źródło: www.stopklatka.pl.
Dyskusja na FORUM.


25 października 2006r.:
Na stronie www.3121.com pojawiła się nowa animacja, która zawiera następujących artystów: Prince, Chaka Khan, Sheila E., Maceo Parker, Mint Condition, Patti LaBelle, Cee Lo, DJ Rashida, Goapele, Kip Blackshire, Amel Larrieux, Mike Phillips, Floetry, Frank McComb, Esthero, Roots, Rhonda Smith, Kat Williams, J*Davey. Całość kończy się enigmantycznym stwierdzeniem: "listopad 2006".
Według gazety ReviewJournal oznacza to, że "czterokrotny zdobywca statuetki Grammy sfinalizował sprawę przejęcia Klubu Rio w Hotelu Rio w Las Vegas". Jednocześnie podano informację, że klub będzie wykorzystywany do prezentacji artystów, którzy podpisali kontrakty w wytwórnią Prince'a.
Dyskusja na FORUM.


Hotel Rio z wwww.3121.com Prince w Las Vegas The Twinz w Las Vegas NPG w Las Vegas
10 października 2006r.:
Oficjalnie potwierdzono, że "Song Of The Heart" będzie pierwszym singlem promującym ściężkę dźwiękową do filmu "Happy Feet".
Tracklista:
1. "THE SONG OF THE HEART" - Prince
2. "HIT ME UP" - Gia Farrell
3. "TELL ME SOMETHING GOOD" - Pink
4. "THE JOKER" - Jason Mraz
5. "I WISH" - Patti LaBelle, Yolanda Adams, and Fantasia Barrino
6. "BOOGIE WONDERLAND" - Brittany Murphy
7. "SOMEBODY TO LOVE" - Brittany Murphy
8. "MY WAY (A MI MANERA)" - Robin Williams
9. "DO IT AGAIN" - The Beach Boys
10. "JUMP N' MOVE" - The Brand New Heavies featuring Jamalski
11. "KISS" - Nicole Kidman and Hugh Jackman
12. "GOLDEN SLUMBERS" - k.d. lang
13. "THE STORY OF MUMBLE HAPPYFEET" - Written and Produced by John Powell
Źródło: yahoo.com.
Dyskusja na FORUM.


3 października 2006r.:
Oficjalnie potwierdzono, że Prince napisał utwór do filmu "Happy Feet". Piosenka nosi tytuł "Song Of The Heart".
Dyskusja na FORUM.


Happy Feet
2 października 2006r.:
Rozdano Minesota Music Awards. Prince dostał nagrodę za Utwór Roku (Black Sweat)
Źródło: wcco.com.


Na stronie www.3121.com, która promowała ostatnie wydawnictwo Prince'a 3121, pojawił się charakterystyczny znak (widoczny obok na zdjęciu), który jest znakiem towarowym Hotelu Rio z Las Vegas (widoczny na drugim zdjęciu). Na razie nie wiadomo, co to oznacza.
Dyskusja na FORUM.


Logo z www.3121.com Hotel Rio, Las Vegas
29 września 2006r.:
Prince pojawił się na pokazie domu mody Versace w Mediolanie. Modelki prezentowały ubrania przy specjalnym mixie muzyki Artysty. Po zakończeniu pokazu, Prince zagrał ze swoim zespołem mały koncert.
Więcej szczegółów na FORUM.


Versace Show, wrzesień 2006 Versace Show, wrzesień 2006
28 września 2006r.:
KONCERT w DNIU 30 września 2006 roku Z BLIŻEJ NIEWYJAŚNIONYCH PRZYCZYN, ZOSTAŁ ODWOŁANY PRZEZ PRINCE'A. Tym samym bilet, który znajduje się po prawej stronie jest nieważny.
Źródło: corriere.it.
Pozostałe wydarzenia (pokaz mody i prywatny koncert będą miały miejsce).
DYSKUSJA na FORUM.


bilet, Mediolan 30-09-2006
27 września 2006r.:
Kilka serwisów hiszpańskich i włoskich jednocześnie (Terra.es, CadenaGlobal.com, ElObservador, ilGiornale.it) poinformowało, że Prince skomponował muzykę do pokazu kolekcji Versace, który odbędzie się 29 września 2006 roku w Mediolanie w ramach Tygodnia Mody. Muzyk ma być obecny osobiście podczas pokazu a wieczorem ma dać zamknięty koncert dla zaproszonych gości domu mody Versace. Na razie brak potwierdzenia oficjalnego.
Prince współpracował już z domem mody Versace, przygotował muzykę do podobnego pokazu mody w 1995 roku.

Uzupełnienie: Cała impreza została potwierdzona przez wiele źródeł. Dodatkowo poinformowano, że w sobotę, 30 września, Prince da koncert w klubie Alcatraz. Bilety można nabyć TUTAJ. Cena 57,50 euro.
DYSKUSJA na FORUM.

23 września 2006r.:
W dniu 12 września 2006 roku, ukazał się w USA drugi solowy album Rhondy Smith pt.: RS2. Gościnnie na płycie basistki występują: Prince (który napisał utwór "Time" i zagrał w nim na gitarze), Sheila E., Fred Hammond i inni. Krytycy twierdzą, że RS2 ukazuje w pełni piękno talentu Rhondy, która urodziła się w Halifax w prowincji Nowa Szkocja w Kanadzie. Artystka ukończyła studia muzyczne w Montrealu, występowała z wieloma tuzami współczesnej muzyki jazzowej i popowej, w latach 1997 - 2004 była członkiem zespołu The New Power Generation, który występuje z Prince'em. Solo zadebiutowała w 2000 roku krążkiem Intellipop.
Źródło: All-about-jazz
Więcej na temat Rhondy Smith: www.rhondasmith.com.


16 września 2006r.:
Od pewnego czasu zaczęły krążyć plotki, że Prince napisał utwór do najnowszego filmu George'a Millera "Happy Feet". Nadal brak oficjalnego potwierdzenia, że na ścieżce dźwiękowej filmu znajdzie się utwór "Heart Song" autorstwa Prince'a, ale informacja powoli trafia do mediów. Pisze o tym serwis Aint-It-Cool oraz australijski oddział MSN.
"Happy Feet" to największa w historii australijska produkcja, wykorzystująca supermocne komputery do stworzenia animowanego świata. Bohaterom filmu użyczają głosu między innymi: Robin Williams, Elijah Wood i Nicole Kidman (pełn lista aktorów TUTAJ). W filmie możemy zobaczyć grupę śpiewających pingwinów. Jeden z nich, Mumble (Wood), śpiewać nie umie, natomiast doskonale stepuje.


Happy Feet
14 września 2006r.:
Internetowy serwis Allmusic, który zajmuje się katalogowaniem artystów i ich dzieł w dziedzinie muzyki, umieścił w swojej bazie płytę "Ultimate Prince". Przyznano jej 3 na 5 gwiazdek. Pełna recenzja znajduje się TUTAJ.

27 sierpnia 2006r.:
   Prince    Prince
Zostały rozdane nagrody "Emmy", które wręcza Akademia Telewizyjna (telewizyjne Oskary). Po gali odbyło się przyjęcie Akademii w hotelu Mondrian w Hollywood, gdzie wystąpił Prince.
Artysta uraczył gości (śmietanka gwiazd kina, telewizji, showbiznesu i nie tylko) ponad dwugodzinnym show. Na występ złożyły się: Around The World In A Day, Lolita, Black Sweat, Shhh!, Kiss, The Work, Musicology, Cream, U Got The Look, Joy In Repetition, Bass Jam, Drum Jam, Forever In My Life, Everyday People, Maceo Solo, 7, Anotherloverholehead, If I was ur girfriend, Pink Cashmere, Adore, Fury, Purple Rain, Let's Go Crazy.

Krótki raport można zobaczyć TUTAJ.
Podziękowania za tracklistę: thebumpsquad.
Źródło: tv.yahoo.com16 sierpnia 2006r.:
Olla donosi: Jest juz znana oficjalna data wydania Ultimate Prince'a. Warner Bros. poinformowal, ze Ultimate Prince znajdzie sie w sklepach 22-go sierpnia. Pierwotnie premiere Ultimate planowano na marzec 2006 roku, jednak Prince'owi udalo sie ja opóznic. W marcu mial przeciez premiere album Artysty - 3121...
Ultimate, to ponad 2,5 godziny Prince'a, utwory z lat 1978 do 1993, a wszystko na nowo zremasterowane. Ultimate zawiera tekie perelki, jak "Raspberry Beret" z 12-to calowego singla do Around The World In A Day i strone "B" "She's Always In My Hair", remixy "Hot Thing" i "Thieves In The Temple".

Tracklista:

Dysk 1:
 1. I Wanna Be Your Lover
 2. Uptown
 3. Controversy
 4. 1999
 5. Delirious
 6. When Doves Cry
 7. I Would Die 4 U
 8. Purple Rain
 9. Sign ’O’ The Times
 10. I Could Never Take The Place Of Your Man
 11. Alphabet St
 12. Diamonds And Pearls
 13. Gett Off
 14. Money Don’t Matter 2 Night
 15. 7
 16. Nothing Compares 2 U
 17. My Name Is Prince
Dysk 2:
 1. Let’s Go Crazy (Special Dance Mix)
 2. Little Red Corvette (Dance Remix)
 3. Let’s Work (Dance Remix)
 4. Pop Life (Fresh Dance Mix)
 5. She’s Always In My Hair (12" Version)
 6. Raspberry Beret (12" Version)
 7. U Got The Look (Long Look)
 8. Kiss (Extended Version)
 9. Hot Thing (Extended Remix)
 10. Thieves In The Temple (Remix)
 11. Cream (N.P.G. Mix)

Zródlo: Warner Bros

10 sierpnia 2006r.:
Olla donosi: Nie bedzie trasy koncertowej 3121 po Europie w 2006 roku. Jak podaja nieoficjalne zródla na trase koncertowa Prince'a po Europie przyjdzie nam poczekac do 2007 roku :-( Natomiast planowany na 25-go wrzesnia koncert w Atenach, który mial byc pierwszym koncertem 3121 w Europie, zostal odwolany...
Dyskusja na forum prince-online.com


28 lipca 2006r.:
Olla donosi: TV, w srode 02.08 o godzinie 19.30 w telewizji HBO bedzie mozna zobaczyc film GRAFFITI Bridge z Prince'em w roli glownej.

Prince, Graffiti Bridge
Tytul oryginalny: GRAFFITI BRIDGE | Rok produkcji: 1990

Rezyseria: Prince | Wystepuja: Prince, Jerome Benton, Morris Day, Jill Jones, Ingrid Chavez

Jedyne w swoim rodzaju widowisko muzyczne, wyrezyserowane przez kontrowersyjna gwiazde muzyki pop, Prince’a. Muzyk jest tez odtwórca roli Kida, który walczy ze swym rywalem Morrisem (Morris Day) o nocny klub Glam Slam.

Ów klub zostal im obu zapisany w testamencie po polowie. Kazdy z nich ma jednak inny pomysl na jego prowadzenie. Morris gra muzyke pod publiczke, dzieki czemu nie narzeka ani na brak gosci, ani na zasobnosc swego portfela. Kid zas stroni od komercji, preferujac bardziej uduchowiona forme muzykowania. W jego piosenkach pelno jest odniesien do Boga, aniolów i wiecznosci. Dla uwiarygodnienia „swojej misji” przybiera nawet poze krzyza. Muzycy rywalizuja ze soba, nie przebierajac w srodkach...
Zródlo: HBO Polska


27 lipca 2006r.:
Olla donosi: Potwierdzily sie plotki o rozwodzie Prince'a. Druga zona Prince'a Manuela Testolini Nelson wniosla o rozwód.
Prince i Manuela, proces rozwodowy w toku.
Prince nigdy oficjalnie nie potwierdzil, ze zawarl zwiazek malzenski z Manuela. Minneapolis Star Tribune podala informacje, ze Nelson zlozyla pozew rozwodowy w sadzie okregowym hrabstwa Hennepin 24 maja 2006 roku. Dokumenty sadowe potwierdzaja, ze para zawarla zwiazek malzenski 31 grudnia 2001. Bye bye Manuela. Zródlo: StarTribune

Ale chyba dla nikogo nie jest niespodzianka rozpad zwiazku Prince'a i Manueli... Plyta 3121 i teksty na niej zawarte przygotowaly wszystkich na taki obrót wypadków. Wystarczy wspomniec utwór "Love" ...

"Stop telling me what you want me to hear
Stop telling me what you want me to fear
Stop tripping on something you overheard
Love is winning without a word
Stop giving me your wish list
Love is free from all this"


Co o tym sadzisz? Zapraszamy do dyskusji na forum.


>
13 lipca 2006r.:
W dniu 22 sierpnia 2006 roku firma "Rhino" wyda zestaw teledysków pod nazwą "Diamonds and Pearls" w wersji dvd. Wydawnictwo ukazało się oryginalnie w roku 1992 tylko w formacie vhs i oprócz teledysku tytułowego zawiera klipy: "Gett Off", "Cream", "Call the law", "Willing and able", "Insatiable", "Strollin'", "Money don't matter 2night. Na płycie znajdują się też następujące utwory w wersji live, zagrane oczywiście przez Prince'a z zespołem New Power Generation: "Thunder", "Live 4 Love", "Jughead" i "Dr. Feelgood".
Źródło: Billboard
Dvd można już zamawiać na stronie Amazon


Diamonds And Pearls DVD
04 lipca 2006r.:
NPGMC rozeslalo dzis listy do swoich klubowiczów. Juz kilka dni temu odwiedzajacy strone mogli zauwazyc, ze usunieto mozliwosc rejestrowania sie nowych uzytkowników. Jednak dzis w nocy wszystko sie wyjasnilo, gdyz zarejestrowani uzytkownicy otrzymali wyjasniajacy wszystko email. W skrócie: po otrzymaniu nagrody Webby w NPG zaczeto sobie zadawac pytanie co dalej, co jeszcze zostalo do osiagniecia. Poniewaz nikt nie znalazl na nie szybkiej i dobrej odpowiedzi, postanowiono zawiesil dzialanie klubu, do czasu az zostana sprecyzowane plany na przyszlosc NPGMC. Co to dla nas oznacza? Tylko przyszosc pokaze.. List konczy sie slowami Love4oneanother, NPG Music Club 4ever.

Oto pelna tresc maila:

Greetings Family,

The NPG Music Club has been in xistence 4 more than 5 years. In that time we've learned a great deal from each other and about this brave new online world we have all chosen 2 b part of. The members we have been 4tunate enough 2 have join r family have truly made this the best music club any artist could ever dream of. And all the things we have been a part of 2gether -- the concerts, the celebrations, the soundchecks, the discussions and the un4gettable music -- have shown us what a New Power Generation can truly b. We thank u from r hearts 4 sharing urselves and ur love of the music with all of us. It has been a blessing.

Once the NPG Music Club won the 2006 Webby Award, discussions within the NPG began 2 center on what was next. What's the next step in this ever-changing xperiment? The achievements of the past cannot be questioned and we are truly grateful 4 everything that has been accomplished. But in its current 4m there is a feeling that the NPGMC gone as far as it can go. In a world without limitations and infinite possibilities, has the time come 2 once again make a leap of faith and begin anew? These r ?s we in the NPG need 2 answer. In doing so, we have decided 2 put the club on hiatus until further notice.

The NPG Music Club was a first step; the lessons learned will last 4ever. Now comes a time of great reflection and restructuring. The future holds nothing but endless opportunity and we plan on seizing it wholeheartedly. Don't u want 2 come?

Love4oneanother,
NPG Music Club 4ever22 czerwca 2006r.:
Wydawnictwo Hal_Leonard wydało songbook (śpiewnik) nawiązujący do albumu Musicology. Książka zawiera nuty, które można wykorzystać do gry na pianinie, gitarze czy śpiewu oraz zdjęcia.
Lista utworów: "Call My Name", "Cinnamon Girl", "Dear Mr. Man", "If Eye Was the Man in UR Life", "Illusion, Coma, Pimp and Circumstance", "Life 'O' the Party", "The Marrying Kind", "A Million Days", "Musicology", "On the Couch", "Reflection", "What Do U Want Me 2 Do?".
Książkę można kupić TUTAJ.Okładka zdjęcie z Musicology Tour
16 czerwca 2006r.:
Zgodnie z zapowiedziami, Prince wystąpił w Bryant Park w Nowym Jorku z darmowym koncertem zorganizowanym przez telewizję ABC dla popularyzacji programu Good Morning America (polskim odpowiednikiem jest "Kawa czy herbata"). Prince wykonał: "Get on the boat", "Redheaded step child" (Tamar) i "Let's go crazy". Publiczność przyjęła występ z entuzjazmem. Obok fotki z imprezy.


GMA GMA
15 czerwca 2006r.:
Ogłoszono listę wykonawców, którzy wystąpią 27 czerwca 2006 roku na gali "BET Awards". Wśród artystów znaleźli się: Beyonce, Jamie Foxx, Ne-Yo, Chris Brown, Busta Rhymes, Keyshia Cole, Mary Mary, Lil’ Wayne oraz Prince. Źródło: www.BET.com


Logo BET


12 czerwca 2006r.:
Prince odebral nagrode Webby za caloksztalt twórczosci.


Webby Award Prince na rozdaniu nagród Webby
09 czerwca 2006r.: 3121 wypadl z listy najlepiej sprzedajacych sie albumów w Polsce. Zródlo: Olis

08 czerwca 2006r.:Magazyn muzyczny Paste oglosil liste 100 najwiekszych twórców piosenek. Lista zostala utworzona na podstawie glosów 50 znanych dzinnikarzy muzycznych. Pierwsza 10 wyglada nastepujaco: 1. Bob Dylan; 2. Neil Young; 3. Bruce Springsteen; 4. Tom Waits & Kathleen Brennan; 5. Paul McCartney; 6. Leonard Cohen; 7. Brian Wilson; 8. Elvis Costello; 9. Joni Mitchell; 10. Prince. Zródlo: Paste

07 czerwca 2006r.: 48 lat temu o godzinie 18:17 w Minneapolis w stanie Minesota, na swiat przyszedl Prince.Prince: akt urodzenia
02 czerwca 2006r.:W okresie 22.05.2006 - 28.05.2006 album 3121 znalazl sie na 35 miejscu. Zródlo: Olis

31 maja 2006r.:Amerykanska Akademia Sztuki Cyfrowej i Nauki oglosila, ze w uznaniu za wizjonerskie wykorzystanie internetu do dystrybucji muzyki i kontaktu z publicznoscia, Prince zostanie uhonorowany 12 czerwca 2006 roku w Nowym Jorku statuetka nagrody Webby za caloksztalt twórczosci. W uzasadnieniu mozemy przeczytac: "Nie dosc, ze jest muzycznym geniuszem, jest takze wizjonerem, który bardzo szybko zrozumial, ze siec definitywnie zmieni fakt w jaki doswiadczamy muzyke". Nagroda Webby jest nazywana "internetowym Oscarem". Zródlo: WEBBY

26 maja 2006r.:Prince zainteresowal sie jednym z klubów w Las Vegas. Prawdopodobnie lokal zostanie przez niego wynajety na lato i "Ksiaze" bedzie tam regularnie wystepowal. Klub ma takze zmienic nazwe na "3121". Zródlo: LV

25 maja 2006r.:W okresie 15.05.2006 - 21.05.2006 3121 sprzedawala sie na tyle dobrze, ze powrócila na liste Olis (Oficjalna Liste 50 najlepiej sprzedajacych sie plyt w Polsce) na miejsce 34. Zródlo: Olis
Ogłoszono nominacje do nagród "BET". Prince został nominowany w kategorii "Najlepszy męski artysta r'n'b". Pozostali nominowani w tej kategorii to: Chris Brown, Jamie Foxx, Anthony Hamilton, Ne-Yo. Trzymamy kciuki! Pełna lista nominowanych jest dostępna TUTAJ. Gala wręczenia nagród będzie miała miejsce 27 czerwca 2006 roku w sali Shrine Auditorium w Losa Angeles, USA.
The Black Entertainment Television Awards (Nagrody BET) przyznaje się co roku w dziedzinach: sport, muzyka oraz film. W tym roku będzie miała miejce czwarta gala "BET".


24 maja 2006r.:Prince wystąpił na zakończenie programu "Idol" w Stanach Zjednoczonych. W krótkim występie na żywo zaśpiewał dwa utwory: Lolita oraz Satisfied.

a

1
Prince i The Twins w amerykańskiej edycji "Idola".


TUTAJ można zobaczyć występ Prince'a.


23 maja 2006r.: Prince zostal wybrany w glosowaniu internautów najseksownijszym wegatarianinem 2006 roku. Plebiscyt zorganizowala organizacja PETA. Zródlo: NBC

2


19 maja 2006r.:3121 po 7 tygodniach sprzedazy wypadla z listy najlepiej sprzedajacych sie plyt. Zródlo: Olis

16 maja 2006r.:Prince zostal nominowany do nagrody BET w kategorii "Najlepszy meski artysta r&b". Zródlo: BET

BET


12 maja 2006r.:3121 po 6 tygodniu sprzedazy w Polsce spadla na 37 miejsce. Zródlo: Olis

11 maja 2006r.:Strona stacji telewizyjnej ABC poinformowala o serii koncertów, które beda mialy miejsce tego lata w Nowym Jorku. Wsród wielu wykonawcó pojawi sie Prince, którego wystep planowany jest na 16 czerwca. Koncerty beda sie odbywaly w piatkowe poranki w Parku Bryant w Nowym Jorku, wstep bezplatny. ABC zastrzega, ze w planach koncertwych moga zajsc zmiany.

09 maja 2006r.:Oficjalna strona Prince'a NPGMC zdobyla nagrode Webby w kategorii najlepsza internetowa strona gwiazdy. Nominowani w tej oraz innych kategoriach: WEBBY

07 maja 2006r.: Prince oraz Tamar wystapia razem 27 maja (sobota) oraz 28 maja (niedziela) w Las Vegas. Wystepy sa dozwolone dla osób powyzej 21 roku zycia a bilet kosztuje 312.01 $. Zródlo: npgmc W dniu 6 maja w Los Angeles, odbylo sie przyjecie "3121" dla osób, które wygraly "Purpurowe bilety" znajdujace sie albumach 3121. Zebrani goscie, zarówno zwyciezcy jak i gwiazdy showbiznesu zostaly uraczone dwoma koncertami: napierw wystapila Tamar a potem Prince, który zagral glównie utwory z najnowszej plyty.


Prince i Tamar w Las Vegas

3121 Party

05 maja 2006r.:
Na oficjalnej stronie TA'MAR mozna wysluchac fragmentu singla "Holla & Shout" z plyty, która ukaze sie w czerwcu i prawdopodobnie bedzie nosila tytul Milk & Honey
Tamar
04 maja 2006r.:Niemieckie mtv przedstawi dzis videoklip do "Fury", nowego singla z plyty 3121. Wedlug strony mtv teledysk zostanie wyemitowany w programie "Brand:neu" okolo godziny 23.10. Jednoczesnie informujemy, ze NPGMC przedstawil inna wersje klipu, która nie zawiera fabularyzowanych scen.
28 kwietnia 2006r.: W kolejnym tygodniu sprzedazy w Polsce, album 3121 awansowal na liscie sprzedazy o dwa miejsca i znajduje sie na 33 pozycji. Zródlo: Olis


Fury
21 kwietnia 2006r.: Czwarty tydzien w Polsce album 3121 konczy na 35 miejscu. Zródlo: Olis Universal Holland poinformowal, ze Prince i Tamar koncza prace nad singlem Tamar, który bedzie nosil tytul "Holla & Shout" i znajdzie sie na plycie Tamar Beautiful, Loved & Blessed - premiera plyty w czerwcu, jak wszystko pójdzie dobrze. Jednoczesnie poinformowano, ze w momencie udostepnienia utworu Fury w dniu 8 maja do sciagania, zostanie uruchomiona strona internetowa www.3121online.nl gdzie kazdy fan bedzie mógl znalezc wyjatkowe gadzety zwiazane z albumem 3121 oraz rózne rzeczy dla kolekcjonerów. Universal Holland prowadzi równiez konkurs, gdzie mozna wygrac jeden z 3 picture dysków Black Sweat - zapraszam Tutaj

14 kwietnia 2006r.: W trzecim tygodniu sprzedazy w Polsce, album 3121 spadl on na 25 miejsce. Zródlo: Olis

11 kwietnia 2006r.:Universal poinformowal, ze kolejnym singlem z plyty 3121 bedzie utwór "Fury". Zostanie on wydany na cd i jako picture disc 22 maja. Nie ustalono jeszcze b-side'u. Dwa tygodnie przed premiera sklepowa (8 maja),Fury bedzie dostepne do sciagniecia na NPGMC

10 kwietnia 2006r.:Pierwszy album Prince'a dla wytwórni Universal pt.: 3121 wskoczyl na pierwse miejsce europejskiej listy przebojów Billboard'u Top 100. Prince zajmuje tak wysokie miejsce pierwszy raz od dziesieciu lat. Warto tez dodac, ze 3121 zajmuje wysokie miejsca na listach krajowych w Europie - nr 1 w Szwajcarii, oraz zadebiutowala na 4 miejscu w Niemczech. Poprzedni album Musicology wspial sie na 3 miejsce europejskij listy przebojów Top 100. Zródlo: Euroweb.com

08 kwietnia 2006r.: Tamar (najnowsza protegowana Prince'a) poinformowala na swoim forum, ze premiera jej albumu "z róznych powodów" zostala odlozona.

07 kwietnia 2006r.: W drugim tygodniu sprzedazy w Polsce albumu 3121 spadl on na 16 miejsce. Zródlo: Olis

31 marca 2006r.: Uaktualniono Oficjalna liste sprzedazy plyt w Polsce za okres 20 marca - 26 marca. 3121 debiutuje na 13 miejscu. Zródlo: Olis

29 marca 2006r.: Universal poinformowal, ze 3121 w ciagu pierwszego tygodnia sprzedazy w USA znalazlo 183,436 nabywców. Jest to pierwszy nr 1 Prince'a na liscie od albumu Batman z 1989 roku i pierwszy nr 1 po pierwszym tygodniiu sprzedazy od czasu Around The World In A Day z 1985 roku. Polecamy obserwacje polskiej listy sprzedazy Olis, gdyz niedlug beda tam dostepne wyniki sprzedazy po 20 marca w Polsce. Trzymajmy kciuki za 31213121
23 marca 2006r.: W zwiazku z wydaniem plyty 3121, machina promocyjna sie rozkreca! Tym razem mozna zostac wlascicilem "cloud" czyli repliki gitary firmy Schecter, której uzywal Prince. Niestety konkurs jest tylko dla mieszkanców USA. Zródlo: 3121

Cloud Guitar

21 marca 2006r.: W zwiazku z promocja najnowszej plyty, Prince wystapil 20 marca o pólnocy w sklepie Tower Records dla zebranych tam 500 fanów. Zródlo: BusinesswireTower Records

20 marca 2006r.:
Dzisiaj dlugo wyczekiwana premiera nowej plyty Prince'a 3121. Goraco zapraszamy do sklepów muzycznych!!! Wieczorem, Prince wystapi w "Tower Records" przy Bulwarze Sunset, gdzie zaprezentuje utwory ze swojej nowej plyty.


10 marca 2006r.: Dzis polska premiera singla "Black Sweat". Zapraszamy do sklepów! Zródlo: Universal_Polska
Black Sweat

08 marca 2006r.: Na stronie NPGMC mozna juz zamawiac album 3121. Osoby, które nabeda album ta droga nie dosc, ze otrzymaja plyte bez wychodzenia z domu, to dodatkowo otrzymaja bonus w postaci przypinanego znaczka ze zdjeciem okladki plyty.

3121 Preorder
06 marca 2006r.: Ujawniono reguly loterii "Purpurowych biletów". Otóz w sumie bedzie ich 8, z czego siedem bedzie dostepnych w Stanach Zjednoczonych a jeden w Holandii. W pule sa wliczane bilety zwiazane z konkursem I-Tunes. Data dwuplytowego wydawnictwa "Ultimate", które wedlug zapowiedzi powinno sie ukazac 14 marca 2006 roku zostala odsunieta w blizej niesprecyzowana przyszlosc.

03 marca 2006r.: We Francji opublikowano nowa, nieautoryzowana biografie Prince'a pod tytulem "My Name Is Prince". Autorem jest Philippe Nollet a szczególowe informacje uzyskasz TUTAJ


Prince Biografia
01 marca 2006r.: Ogloszono oficjalna liste utworów albumu 3121: 1. 3121 (4:31)
2. Lolita (4:06)
3. Te Amo Corazon (3:37)
4. Black Sweat (3:11)
5. Incense and Candles (4:05)
6. Love (5:46)
7. Satisfied (2:50)
8. Fury (4:02)
9. The Word (4:12)
10. Beautiful, Loved & Blessed (5:43)
11. The Dance (5:21)
12. Get On The Boat (6:19)


26 lutego 2006r.: Polska premiera plyty 3121 zostala ustalona ostatecznie na 20_marca. 3121 mozna juz zamawiac na przyklad TUTAJ czy TUTAJ

26 lutego 2006r.: Na osobiste zyczenie Prince'a premiera plyty na calym swiecie odbedzie sie po 20 marca. Universal_Polska przeniósl premiere plyty na 24 marca. Jednoczesnie przypominamy o wydawnictwie "Ulitmate". Mozna je juz zamawiac na przyklad TUTAJPrince Ultimate
23 lutego 2006r.: Prince oglosil, ze w sobote 25 lutego w Orpheum Theater w Minneapolis wystapi Tamar oraz on sam jako gosc. Kolejne dwa koncerty beda mialy miejsce 27 lutego (poniedzialek) w Chicago oraz 01 marca (sroda) w Filadelfii. Zródlo: Hawaii News

21 lutego 2006r.: Uzytkownicy serwisu I-Tunes, którzy mieszkaja w USA, wezma udzial w specjalnej promocji firmy Universal, zwiazanej z promocja albumu 3121. TUTAJ znajduje sie regulamin promocji. W duzym skrócie chodzi o to, ze zwyciezcy poleca do Los Angeles, spedza tam 3 dni (2 noce) na koszt organizatora, beda mieli okazje uslyszec koncert Prince'a w jego domu. Konkurs trwa od 21 lutego, do 21 marca 2006r - dnia oficjalnej premiery nowej plyty. Prince na I-Tunes

17 lutego 2006r.: Strona internetowa polskiej galezi wytwórni Universal podala, ze premiera albumu 3121 bedzie miala miejsce 17 marca 2006 roku.
16 lutego 2006r.: I OTO JEST!! WPROST Z OFICJALNEGO ZRÓDLA - OKLADKA NAJNOWSZEJ PLYTY!!
Prince 3121 okladka plyty
16 lutego 2006r.: Dzisiaj w Berlinie odbywa sie party wytwórni Universal dla prasy europejskiej, gdzie bedzie mozna wysluchac najnowszej plyty Prince'a 3121. Na razie mozemy zaprezentowac fragment tego co sie tam bedzie dzialo... TUTAJ Wczoraj wieczorem Prince wystapil na wreczeniu nagród Brit. Wykonal ponad dwunastominutowy set, w sklad którego weszly: Te Amo Corazon, Fury, Purple Rain i Let's Go crazy.

15 lutego 2006r.: Dzisiaj odbedzie sie rozdanie nagród Brit. Prince przybyl do Londynu wczoraj, wieczór spedzil w jednym z nocnych klubów. Dzisiejsze popoludnie spedzil na próbach do wystepu. Na pewno gral "Purple Rain". Wieczorem podobno ma zaprezentowac set skladajacy sie z 3 utworów. Zródlo: BBC Tutaj mozna zamówic 3121. Na stronie znajdziemy tez trackliste albumu:

01. 3121
02. Lolita
03. Te Amo Corazon
04. Black Sweat
05. I Don't Want To All Night
06. Love Is Forever
07. Satisfied
08. Fury
09. Let's Do Something
10. Beautiful, Loved And Blessed
11. The Dance
12. Get On The Boat
Prince
13 lutego 2006r.: Strona Cory Coleman-Dunham, nowej perkusistki Prince'a, potwierdza ostatnie plotki, ze zespól wybiera sie do Wielkiej Brytanii aby wystapic na rozdaniu nagród Brit. Nagrody zostana wreczone w srode 15 lutego 2006r.

08 lutego 2006r.: NPGMC udostepnilo najnowszy utwór Prince'a "Black Sweat" oraz utwór Tamar "Beautiful, Loved And Blessed" do sciagania. Dostepny jest równiez teledysk "Black Sweat". Oba single dostepne tez sa na I-Tunes

07 lutego 2006r.: Holenderska galaz wytwórni Universal poinformowala oficjalnie, ze 7 marca zostanie wydany singiel "Black Sweat" ("Beautiful, Loved And Blessed" bedzie b-side'm). Jednoczesnie poinformowano, ze w singlach "Black Sweat" oraz w albumach 3121 bedzie mozna znalezc "Purpurowe bilety", które umozliwia posiadaczom spedzenie wieczoru z Prince'em w jego domu, gdzie Artysta zagra maly koncert. Zródlo: Kale Jan

05 lutego 2006r.: Podczas programu Saturday Night Live, Prince zaprezentowal dwa utwory: pierwszy, mocno rockowy nosil tytul "Fury" i prawdopodobnie znajdzie sie na jego najnowszej plycie. Drugim zaprezentowanym utworem byl duet z Tamar "Beautiful, Loved And Blessed".

04 lutego 2006r.: Album 3121 mozna juz zamawiac TUTAJ lub TUTAJ

Przypominamy, ze dzisiaj o godzinie 23.30 czasu wschodnio-amerykanskiego, czyli o godzinie 5.30 rano 05 lutego czasu srodkowo-europejskiego stacja telewizyjna NBC zaprezentuje kolejny odcinek programu Saturday Night Live. Gosciem specjalnym bedzie Prince, który zagra prawdopodobnie dwa utwory.


03 lutego 2006r.: I oto jest - najnowszy teledysk do piosenki "Black Sweat" wprost ze strony Universal - zapraszamy tutaj!

02 lutego 2006r.: Dzis wieczorem na kanale BET w programie 106 & Park premiere bedzie mial najnowszy teledysk Prince'a "Black Sweat". Biorac pod uwage tekst piosenki zapowiada sie bomba! A juz w przyszly wtorek bedzie mozna pobrac tak posenke jak i teledysk z oficjalnej witryny NPGMC, ze sklepu internetowego Musicology!
01 lutego 2006r.: Wytwórnia "Universal" wydala single promocyjne "Black Sweat" Prince'a i "Beatiful Loved & Blessed" Tamar z goscinnym wystepem Prince'a. Single, które beda dostepne na rynku, beda prawdopodobnie zawieraly wiecej utworów niz te promocyjne, zawierajace tylko tytulowe utwory.

     


Jednoczesnie informujemy, ze singiel "Black Sweat" zostanie prawdopodobnie wydany 21 lutego w formie 12 calowego singla vinylowego. Brak na razie informacji na temat terminu wydania tego singla w formie plyty cd (plotki mówia, ze bedzie to poczatek marca).


30 stycznia 2006r.: Universal potwierdzil, ze premiera cyfrowych wersji singli "Black Sweat" i "Beatiful Loved & Blessed" zostala przesunieta na 7 lutego.

27 stycznia 2006r.: Od pewnego czasu kraza plotki, ze kolejnym singlem z plyty 3121 ma byc utwór "Black Sweat". Dzisiaj dostalismy zdjecia, które to potwierdzaja. Oficjalnej daty wydania jeszcze nie ma, natomiast wedlug naszych doniesien premiera bedzie miala miejsce na poczatku marca.
Prince Black Sweat Singiel Black Sweat


26 stycznia 2006r.: W marcu szykuje sie kolejna pozycja zwiazana z Prince'em. 7 marca ukaze sie nowa edycja komedii Spike'a Lee pt. Girl 6 na dvd, do której muzyke napisal Prince. Plyte mozna zamawiac TUTAJ. Na plycie oprócz piosenek w wykonaniu Prince'a uslyszec mozecie równiez kompozycje w wykonaniu jego podopiecznych - The Time, The Family oraz Vanity 6.

25 stycznia 2006r.: 30 stycznia 2006r. w klubie "Fillmore" w San Francisco wystapi Tamar. Specjalnym gosciem bedze Prince. Wszelkie informacje mozna uzyskac na stronie www.thefillmore.com

21 stycznia 2006r.: Strona Universal Motown poinformowala, ze 31 stycznia zostana udostepnione w formie cyfrowej kolejne dwa utwory z plyty 3121. "Black Sweat" i "Beatiful Loved & Blessed" bedzie mozna uslyszec od 7 lutego w radiu.

19 stycznia 2006r.: Wedlug strony www.comingsoon.net 4 lutego 2006 roku Prince pojawi sie w programie Saturday Night Live w stacji NBC.

19 stycznia 2006r.: Ujawniono liste utworów, które znajda sie na plycie z serii "Ultimate", gdyz taki bedzie tytul skladanki, która pojawi sie 14 marca: Dysk 1: 01. I Wanna Be Your Lover
02. Uptown
03. Controversy
04. 1999
05. Delirious
06. When Doves Cry
07. I Would Die 4 U
08. Purple Rain
09. Sign 'O' The Times
10. I Could Never Take The Place Of Your Man
11. Alphabet St.
12. Diamonds And Pearls
13. Gett Off
14. Money Don’t Matter 2 Night
15. 7
16. Nothing Compares 2 U
17. My Name Is Prince

Disc 2: 01. Let's Go Crazy (Special Dance Mix)
02. Little Red Corvette (Dance Remix)
03. Let's Work (Dance Remix)
04. Pop Life (Fresh Dance Mix)
05. She's Always In My Hair (12" Version)
06. Rasberry Beret (12" Version)
07. Kiss (Extended Version)
08. U Got The Look (Long Look)
09. Hot Thing (Extended Remix)
10. Thieves In The Temple (Remix)
11. Cream (N.P.G. Mix)


18 stycznia 2006r.: Kilka dni temu otrzymalismy informacje, ze premiera albumu 3121 w Stanach Zjednoczonych bedzie miala miejsce 21 marca. Dzisiaj mozna oficjalnie to potwierdzic, dzieki stronie www.umrg.com Dodatkowo informujemy, ze wedlug NPGMC 14 lutego zostanie wydana Kolekcjonerska wersja singla "Te Amo Corazon", która bedzie zawierala plyte cd z piosenka oraz plyte dvd z teledyskiem.


Prince: Te Amo Corazon

16 stycznia 2006r.: Wedlug sklepu internetowego www.bestbuy.com 14 marca 2006 roku ukaze sie kolejna plyta Prince'a zawierajaca najwieksze przeboje. Owa plyte uwzglednia juz w swoim katalogu strona www.allmusic.com, która zawiera najwieksza baze dotyczaca muzyki popularnej. Best Of warto jeszcze wspomniec dlatego, ze w to wydawnictwo zaangazowana jest firma Rhino, która jest znana z doskonalego remasterowania plyt - przynajmniej czesc starszych utworów Prince'a zyska mocnejsze brzemienie. Wydawca plyty jest Warner Bros., Prince nie ma z ta plyta nic wspólnego.

Newsy ver.3 0 Redakcja FAB, sklad i edycja MarcusMD i Olla 2006.